Medikal Maske Makinası Çeşitleri

8 / 100

Hepimizin bildiği gibi maske takmak, kendimizi virüsten korumanın en etkili yoludur, özellikle insanların kalabalık yerlerde dışarı çıkması gerektiğinde mutlaka takılması gerekir. Bu pazarla kıt arzla karşı karşıya kalan maske üretim hatlarına yatırım yapmak artık popüler bir seçenek haline geldi. Türkiye’nin profesyonel ve lider bir makine üreticisi olan Ledmak, maske makinesi çeşitleri olarak aşağıdaki 2 tip makineyi satışa sunmaktadır:

  • Full Otomatik Maske Makinası
  • Ultrasonik Maske Gövde Makinası
Medikal Maske Makinası Çeşitleri

Ayrıca  tamamlayıcı bir makine olan Ultrasonik Maske Kulak Lastiği Kaynatma Makinası da Ledmak tarafından üretilmektedir.  N95 Maske üretimi için de Ledmak Makine’nın uzman ekibi ve mühendisleri  teknik çalışmalara başlamıştır. Full Otomatik maske makinası, medikal maskelerin hızlı ve ultrasonik olarak üretilmesini sağlamak üzere üretilmiştir. Spunbond ve Meltblown nonwoven kumaşlarının makinaya girişi sonrası,  ağız katının katlanması ve maske ebatlarında kesilerek ultrasonik olarak kenarların kaynatılması işlemleri ve  burun klipsinin beslenmesi, kulak lastiklerinin takılıp ultrasonik olarak kaynatılması süreçlerini gerçekleştirmektedir.  Full Otomatik maske makinalarında tek hat veya çift hat olmak üzere 2 farklı makine modeli bulunmaktadır. Ultrasonik Maske Makinası, medikal maske gövdelerinin full ultrasonik olarak seri bir şekilde üretimi için tasarlanmıştır. Spunbond ve Meltblown nonwoven kumaşlarının makinaya girişi sonrası ağız katının katlanması ve maske ebatlarında kesilerek ultrasonik olarak kenarların kaynatılması işlemi gerçekleştirilir. Ardından burun klipsinin beslenmesi sonrası bitmiş medikal maskeler alınır. Yeni korona virüs salgını durumunun gelişmesiyle birlikte, dünyanın çeşitli bölgelerinde önleme ve kontrolde tıbbi koruma malzemeleri sıkıntısı, özellikle salgın modeli olan karşı çalışma dalgasının gelmesiyle çözülmesi gereken acil bir sorundur. Önleme politikaları, üretime maskesiz devam edilememesini ve maske sıkıntısının daha uzun süre devam etmesini gerektirir. Yaygın tıbbi maskeler esas olarak üç kat dokunmamış kumaştan oluşur. İç katman, esas olarak kullanıcı tarafından salınan nemi ve nemi emmek için kullanılan yaygın bir dokunmamış kumaştır; dış tabaka, esas olarak hasta tarafından püskürtülen sıvıyı izole etmek için kullanılan su geçirmez, dokunmamış bir kumaştır; Ortadaki filtre tabakası, elektret ile muamele edilmiş polipropilen eritilerek şişirilmiş dokumasız kumaş için kullanılır, mikroplara karşı bir bariyer görevi görür. Tıbbi Maske Katmanları Tıbbi maskelerin ana malzemesi, elektret işleminden sonra polipropilen eritilerek şişirilmiş dokumasız kumaştır . Yeni taç virüs aerosolünü filtrelemenin anahtarı olduğu için bu iki anahtar kelimeyi hatırlamak önemlidir. * Tıbbi maskelerin filtreleme mekanizması Brownian difüzyon, tuzaklanma, atalet çarpışması, yerçekimi sedimantasyonu ve elektrostatik adsorpsiyondur. İlk dördü fiziksel faktörlerdir, yani eriyik üfleme yöntemiyle üretilen dokunmamış kumaşın özellikleri, filtrelenebilirlik yaklaşık % 35'tir; bu tıbbi maskelerin gereksinimlerine bağlı değildir, malzemeye elektrotipi vermemiz ve fiberin yeni koronavirüsün bulunduğu aerosolü yakalamak için statik elektriği şarj etmesine ve kullanmasına izin vermemiz gerekir.  

Herhangi Bir Üretici Cerrahi Maske Üreticisi Olabilir mi?

Bir giysi fabrikası gibi jenerik bir üreticinin bir maske üreticisi olması mümkündür, ancak üstesinden gelinmesi gereken birçok zorluk vardır. Ürünler birden fazla kurum ve kuruluş tarafından onaylanması gerektiğinden, aynı zamanda bir geceleme süreci de değildir. Ledmak Makine, yerli malı üretim ve aynı zamanda maske üretimi yapan makineleri üretmek için belirli aşamaları tamamlamış sertifikalı bir üreticidir. Daha ayrıntılı bilgi almak için uzman ve profesyonel  ekibimizi aramaktan çekinmeyin.

whatsapp